VEEAM

Veeam Software, partner programu Elite VMware Technology Alliance, opracowuje innowacyjne produkty w zakresie zarządzania infrastrukturą wirtualną oraz ochrony danych. Klienci korzystający z usług firmy Veeam mogą zredukować koszty, zminimalizować ponoszone ryzyko oraz w pełni wykorzystać możliwości, jakie zapewnia wirtualizacja.

Veeam jest międzynarodową firmą z siedzibą główną w Baar w Szwajcarii, siedzibą północnoamerykańską w Columbus w Ohio, USA, siedzibą na Europę, bliski wschód i Afrykę w Paryżu, oraz siedzibą na Azję i Pacyfik w Sydney w Australii. Liczba klientów firmy Veeam na całym świecie przekracza 50 000. Oferowane przez firmę darmowe narzędzie FastSCP™ jest wykorzystywane przez ponad 150 000 specjalistów z dziedziny oprogramowania służącego do wirtualizacji (VMware), co oznacza, że jest to najbardziej popularne narzędzie, pomocne w zarządzaniu VMware.

Firmę założył w 2006 roku zespół pracujący wcześniej dla firmy Aelita Software, znanej z rozwiązań do zarządzania systemem Windows Server. W roku 2008 Veeam przejęła firmę nworks, co pozwoliło na poszerzenie oferty o rozwiązania wypełniające lukę pomiędzy oprogramowaniem VMware i systemami do zarządzania przedsiębiorstwami firm Microsoft i HP.

Veeam szybko rozwija swoją pozycję międzynarodową oraz sieć partnerów globalnych i będzie wciąż oferować innowacyjne i praktyczne rozwiązania pomagające specjalistom IT lepiej zarządzać swoimi infrastrukturami wirtualnymi VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V.